منو سایت

فلاش کش DNS، مشکل کش DNS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فلاش کش DNS، مشکل کش DNS

کش DNS را پاک کنید

کش DNS (DNS Cache) یک پایگاه داده موقت است که اطلاعات جستجوی DNS قبلی را ذخیره می کند. به عبارت دیگر، هر بار که از یک وب سایت بازدید می کنید، سیستم عامل و مرورگر شما یک رکورد DNS برای آن ایجاد می کند. دامنه وب سایت و آدرس IP مربوطه را ذخیره می کند. این ذخیره رکورد DNS از ارسال درخواست های تکراری به سرورهای DNS جلوگیری می کند و به سرعت بارگذاری وب سایت کمک می کند.

با این حال، در برخی موارد، مانند مشکلات شبکه یا پس از تغییر تنظیمات DNS، کش DNS مرتبط با سیستم عامل برای اعمال تغییرات یا رفع مشکل باید پاک شود. کش DNS را پاک کنید ما در سیستم عامل های مختلف پرداخت می کنیم، با ما همراه باشید.

کش DNS را در ویندوز پاک کنید

برای پاک کردن کش DNS، ابتدا یک خط فرمان را با کاربر مدیر باز کنید (قبل از باز کردن، کلیک راست کرده و روی run as administrator کلیک کنید)، سپس دستور زیر را اجرا کنید:

خروجی:

کش DNS لینوکس را پاک کنید

در لینوکس، سرویس کش DNS در سطح سیستم عامل وجود ندارد مگر اینکه سرویسی مانند Systemd-Resolved، DNSMasq یا Nscd نصب و اجرا شود. پاک کردن کش در این سرویس ها متفاوت است.

دستور پاک کردن کش DNS در سرویس های مختلف:

Systemd فعال شد

DNSMasq

Nscd

[line]

تیم فنی آلما مادر استدر تمام روزهای سال 24 ساعت آنها برای خرید سرور مجازی در دسترس شما هستند آنها به شما کمک می کنند و مناسب ترین پیشنهادها را با توجه به نیاز شما به شما ارائه می دهند. برای دریافت آخرین پیشنهادات و تخفیف های ویژه ما، می توانید از طریق تیکت با ما تماس بگیرید تا بر اساس نیاز شما، پیشنهادات موجود را برای شما ارسال کنیم.

پورتال کاربران آلماهاست (پاسخگویی 24 ساعته): پورتال مشتریان آلماهاست

خلاصه

کش DNS را پاک کنید

نام مقاله

کش DNS را پاک کنید

توضیح

در برخی موارد، مانند مشکلات شبکه یا پس از تغییر تنظیمات DNS، کش DNS سیستم عامل باید پاک شود. این مقاله در مورد پاک کردن کش DNS است.

نویسنده

این واحد آموزشی آلما است

نام ناشر

آلما مادر است

لوگوی ناشر