منو سایت

نصب سرور DNS BIND در CentOS 7

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نصب سرور DNS BIND در CentOS 7

نصب سرور DNS BIND در CentOS 7

DNS مخفف Domain Name System، روشی برای تبدیل نام دامنه به آدرس IP است تا یافتن رایانه در شبکه‌هایی مانند اینترنت آسان‌تر شود. این روش ضروری است زیرا افراد برای استفاده از خدمات باید نام دامنه را به خاطر بسپارند. در اینترنت، راحت تر از به خاطر سپردن آدرس IP رایانه یا سرور است.

سرور DNS (همچنین به عنوان سرور نام شناخته می شود) لیست FQDN ها (نام دامنه کاملا واجد شرایط) و آنها را به آدرس های IP ترجمه می کند انواع مختلفی از سرورهای DNS مانند سرور نام معتبر، سرور نام کش و غیره وجود دارد.

بستن محبوب ترین نرم افزار DNS در سیستم عامل های خانواده یونیکس مانند لینوکس استفاده می شود که در این مقاله به آن اشاره شده است یک سرور BIND DNS نصب کنید بر CentOS 7 ما پرداخت می کنیم، با ما بمانید.

یک سرور BIND DNS نصب کنید

بستن می توان آن را به راحتی با مدیر بسته Saint OS نصب کرد، برای نصب BIND، دستور زیر را اجرا کنید:

با دستور زیر بستن تنظیم کنید تا پس از بوت شدن سیستم عامل به طور خودکار شروع شود:

پس از نصب با دستور سرویس زیر بستن که با نام تحت عنوان بیا شروع کنیم:

در نهایت سرویس را بررسی کنید مشکلی نیست اجرا می شود:

[line]

تیم فنی آلما مادر استدر تمام روزهای سال 24 ساعت برای خرید در اختیار شما هستیم سرور مجازی حرفه ای آنها به شما کمک خواهند کرد و طبق نیاز شما آخرین پیشنهادات موجود را در اختیار شما قرار می دهند. برای دریافت آخرین پیشنهادات و تخفیف های ویژه ما می توانید از طریق تیکت با ما تماس بگیرید تا بر اساس نیاز شما پیشنهادات موجود را برای شما ارسال کنیم.

پورتال کاربر آلماهاست (پاسخگویی 24 ساعته): پورتال مشتریان آلماهاست

خلاصه

نصب سرور DNS BIND در CentOS 7

نام مقاله

نصب سرور DNS BIND در CentOS 7

توضیح

BIND محبوب ترین نرم افزار DNS مورد استفاده در سیستم عامل های خانواده یونیکس مانند لینوکس است که در این مقاله به نصب سرور BIND DNS می پردازیم.

نویسنده

این واحد آموزشی آلما است

نام ناشر

آلما مادر است

لوگوی ناشر