منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نصب OS 8 در 4 به صورت کاملاً تصویری و مرحله به مرحله + انجام تنظیمات –

نصب OS 8 در 4 به صورت کاملاً تصویری و مرحله به مرحله + انجام تنظیمات –

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نصب OS 8 در 4 به صورت کاملاً تصویری و مرحله به مرحله + انجام تنظیمات -

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، CentOS به روز رسانی مورد انتظار خود را برای توزیع گسترده لینوکس CentOS 8 در سپتامبر 2019 منتشر کرد. اگر قبلاً یک کاربر CentOS هستید و اکنون می خواهید از آخرین نسخه استفاده کنید، باید بدانید که هنوز کار آسانی وجود ندارد. و راه کوتاهی برای ارتقا به نسخه 8. و برای اجرا و نصب Cent OS 8 باید سیستم عامل خود را از ابتدا نصب کنید.
در راهنمای قبلی، ما نصب سنتی OS 7 را انجام دادیم. در این آموزش، نحوه نصب CentOS 8 را با دستورالعمل های گام به گام به شما نشان می دهیم.

پیش نیازهای نصب OS 8 سنت:

شما به حداقل 8 گیگابایت فضای هارد دیسک نیاز دارید. (+2 گیگابایت برای عملکرد بهینه)

– USB/DVD قابل بوت

– اتصال اینترنت

مرحله 1: دانلود کنید CentOS 8

اولین قدم دانلود فایل ISO CentOS 8 است که در وب سایت رسمی CentOS موجود است.
در این آموزش، CentOS Linux 8 را که به صورت رایگان در دسترس است نصب می کنیم و ISO مربوطه را دانلود می کنیم.

مرحله 2: سیستم یو اس بی یک کفش

پس از دانلود ISO، یک USB قابل بوت ایجاد کنید.
سیستم را از رسانه ای که فایل ISO را روی آن رایت کرده اید بوت کنید.
منوی اصلی با چندین گزینه برای انتخاب نمایش داده می شود. Install CentOS Linux 8.0.1905 را انتخاب کنید. سپس Enter را فشار دهید تا مراحل نصب شروع شود.

مرحله 3: CentOS 8 را نصب کنید.

در ابتدای مراحل نصب، باید زبانی را که می خواهید در حین نصب استفاده کنید، انتخاب کنید. زبان مورد نظر را پیدا کنید و روی Continue کلیک کنید.

Cent OS 8 را نصب کنید

پنجره بعدی خلاصه ای از محلی سازی، نرم افزار و پیکربندی سیستم را به شما نشان می دهد. شما می توانید تمام تنظیمات را بررسی کنید و پارامترها را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

چیدمان صفحه کلید

اولین چیزی که می توانید تنظیم کنید، طرح صفحه کلیدی است که می خواهید در سیستم خود استفاده کنید. طرح‌بندی پیش‌فرض صفحه‌کلید انگلیسی (آمریکا) است، اما می‌توانید با کلیک کردن روی علامت مثبت (+) و پیدا کردن صفحه‌کلید مورد نظر، صفحه‌کلیدهای دیگری اضافه کنید.
اگر چندین طرح‌بندی صفحه‌کلید دارید، طرح‌بندی بالای فهرست به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم می‌شود. می‌توانید طرح‌بندی‌ها را جابه‌جا کنید و ترتیب فهرست‌بندی آنها را انتخاب کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

پشتیبانی از زبان

اگرچه قبلاً زبانی را برای فرآیند نصب انتخاب کرده‌اید، می‌توانید پشتیبانی زبان اضافی را نیز نصب کنید. زبان‌هایی را که می‌خواهید اضافه کنید پیدا کنید، کادر را علامت بزنید و روی Done کلیک کنید تا به منوی اصلی بازگردید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

زمان و تاریخ

با انتخاب منطقه و شهر خود، زمان و تاریخ را برای CentOS 8 خود تنظیم کنید. سیستم به طور خودکار زمان را با توجه به موقعیت جغرافیایی شما تغییر می دهد.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

منبع نصب

همچنین می توانید منبع نصب مورد نظر خود را برای استفاده انتخاب کنید. به‌طور پیش‌فرض، این روی رسانه نصب به‌طور خودکار (فایل DVD یا ISO) تنظیم می‌شود. اگر نمی‌خواهید از رسانه‌های موجود استفاده کنید، می‌توانید از یک مکان وب استفاده کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

انتخاب نرم افزار

بخش انتخاب نرم افزار به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که کدام بسته ها را به عنوان بخشی از سیستم CentOS 8 خود نصب کنید. می توانید محیط پایه را انتخاب کنید (خواه سرور رابط کاربری گرافیکی باشد، حداقل نصب یا هر چیزی که می خواهید) و حتی بسته های اضافی را از لیست افزودنی ها اضافه کنید. .
در این راهنما سرور را با رابط کاربری گرافیکی (GUI) نصب خواهیم کرد.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

مقصد نصب

برای انتخاب دستگاه(هایی) که می خواهید CentOS 8 روی آن نصب شود، روی Install Destination کلیک کنید.
با انتخاب Automatically configure the partition یا I will configure the partition می توانید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید دستگاه های ذخیره سازی را پارتیشن بندی کنید.
اگر فضای ذخیره‌سازی انتخابی شما قبلاً در حال استفاده نیست (یعنی نصب تمیز)، می‌توانید از پارتیشن‌بندی خودکار استفاده کنید.
اگر می خواهید از فضای ذخیره سازی استفاده کنید که در آن داده های مهمی دارید که می خواهید نگه دارید، پارتیشن بندی دستی انتخاب عاقلانه تری است. این ویژگی به شما امکان می دهد تنظیمات پیشرفته ای را که منعکس کننده نیازهای شما هستند، پیکربندی کنید.
برای بازگشت به خلاصه نصب روی Done کلیک کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

پس از تکمیل تنظیمات پیکربندی CentOS 8، روی دکمه در گوشه پایین سمت راست با عنوان Start Installation کلیک کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

کهkdump)

می توانید پیکربندی kdump را در زیر عنوان System مشاهده کنید. در صورت خرابی سیستم، kdump اطلاعاتی را جمع آوری می کند که می تواند در تعیین علت خرابی بسیار ارزشمند باشد.
این مکانیسم تخلیه هسته به بخشی از حافظه سیستم نیاز دارد که فقط برای استفاده از آن ذخیره شده است. Kdump به طور پیش فرض با رزرو خودکار حافظه فعال است.
همچنین می توانید به صورت دستی حافظه ذخیره را روی مقداری که مناسب می دانید تنظیم کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

شبکه و نام میزبان

در حین نصب، رابط های محلی موجود لیست شده در پانل سمت چپ به طور خودکار شناسایی می شوند. و می توانید یک شبکه را انتخاب کنید و آن را فعال (یا غیرفعال کنید).

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

تنظیمات کاربر

هنگام نصب CentOS 8 بر روی دستگاه خود، می توانید تنظیمات سفارشی را نیز پیکربندی کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

با ایجاد رمز عبور root شروع کنید. حتما یک رمز عبور قوی ایجاد کنید. کاربر root برای مدیریت سیستم استفاده می شود و به تمام دستورات و فایل ها دسترسی دارد.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

سپس یک کاربر با امتیازات غیر روت برای استفاده روزانه ایجاد کنید. سپس نام کامل و نام کاربری سیستم خود را وارد کنید. کادرهایی را که کاربر را مدیر می کند و به تأیید رمز عبور نیاز دارد، علامت بزنید. در نهایت رمزی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید و برای تایید مجدد آن را وارد کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

صبر کنید تا نصب کامل شود. پیامی دریافت خواهید کرد که CentOS Linux 8 با موفقیت نصب شده و آماده استفاده است. برای شروع استفاده از سیستم عامل جدید، ابتدا باید سیستم را ریبوت کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

صدور مجوز (صدور مجوز)

سیستم راه اندازی مجدد می شود و یک پنجره راه اندازی اولیه با توافق نامه مجوز باز می شود. که برای تکمیل پیکربندی باید آن را بپذیرید. روی License Information کلیک کنید و کادر را علامت بزنید. برای تأیید قبول موافقت نامه

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

مرحله 4: CentOS اعدام 8.

پس از انجام تنظیمات اولیه و پیکربندی، به صفحه ورود هدایت می شوید. رمز عبوری که به کاربر خود اختصاص داده اید را وارد کرده و Enter را فشار دهید.
و به صفحه اصلی CentOS 8 هدایت می شوید که در آنجا باید زبان سیستم عامل خود را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

در اعلان زیر، طرح بندی صفحه کلید یا روش ورودی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید و دوباره روی Next کلیک کنید.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

انتخاب کنید که آیا می خواهید خدمات موقعیت مکانی را روشن یا خاموش کنید. این یک تنظیم حریم خصوصی است که ممکن است بخواهید آن را حفظ کنید. با روشن کردن سرویس‌های مکان، به برنامه‌ها اجازه می‌دهید موقعیت جغرافیایی شما را تعیین کنند.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

در نهایت، گزینه ای برای اتصال به حساب های آنلاین خود برای دسترسی آسان تر به شما ارائه می شود. اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید، برای ادامه روی دکمه Skip کلیک کنید.
دکمه Start Using CentOS Linux شما را به دسکتاپ CentOS 8 می برد.

تنظیمات و نصب St. سیستم عامل 8

اکنون CentOS 8 را با موفقیت بر روی سیستم خود نصب کرده اید. و شما می توانید تمام ویژگی های جدیدی را که سنت OS 8 ارائه می دهد داشته باشید.